FOTOVOLTAICKÉ SYSTÉMY

Vytvoříme Vám celý projekt fotovoltaické elektrárny na klíč dle Vašich požadavků a představ. Podle spotřeby Vám navrhneme optimální výkon Vaší fotovoltaické elektrárny. Vyladíme elektrárnu, abyste dosáhli maximální možné úspory.

 Nabídky nejžádanějších fotovoltaických elektráren

PROČ SI POŘÍDIT FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU?

V programu Zelená úsporám je možné získat dotaci na fotovoltaickou elektrárnu. Dotace na fotovoltaickou elektrárnu dosahuje až 170.000,- Kč. Vhodně zvolenou velikostí elektrárny v kombinaci s řízením spotřeby nebo akumulace elektřiny do baterií posílíte energetickou soběstačnost Vaší domácnosti. Měsíční platby za elektřinu budou sníženy na následujících 20-30 let s minimálními náklady na provoz a údržbu. Snížíte si pravidelné výdaje za energie. Vyrobíte čistou energii bez znečišťování životního prostředí, čímž myslíte na budoucnost.

Vytvoříme Vám celý projekt fotovoltaické elektrárny na klíč dle Vašich požadavků a představ. Podle spotřeby Vám navrhneme optimální výkon Vaší fotovoltaické elektrárny. Vyladíme elektrárnu, abyste dosáhli maximální možné úspory.

BUDOUCNOST DECENTRÁLNÍCH ZDROJŮ JE VE SKLADOVÁNÍ ELEKTŘINY A JEJÍ MAXIMÁLNÍ VYUŽITÍ V OBLASTI MALÝCH I VELKÝCH REALIZACÍ.

Fotovoltaická elektrárna vyrobí elektrickou energii ze slunečního záření. Elektrická energie je z fotovoltaických panelů přivedena na invertor, kde dochází k její přeměně. Elektřina je rozvedena do objektu. Pokud elektrárna vyrábí elektřinu, využíváte je zdarma. Dojde-li k vyšší výrobě elektřiny než máte spotřebu, přeteče do distribuční sítě. Naopak pokud je výroba elektrárny nižší, než Vaše spotřeba, musíte nakupovat drahou elektřinu od Vašeho dodavatele. Možnosti, jak naložit s vyrobenou elektřinou, jsou různé. Ideální stav je za předpokladu, že veškerou svou spotřebu nebo její větší část pokryjete z obnovitelných zdrojů. Zaručená úspora na dlouhé roky dopředu.

FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY A JEJICH MOŽNÁ ŘEŠENÍ

FOTOVOLTAICKÝ SYSTÉM S AKUMULACÍ PŘEBYTKŮ DO BATERIÍ

Přes den Vám fotovoltaická elektrárna vyrobí elektrickou energii, kterou můžete okamžitě spotřebovávat. Ne vždy se podaří v době výroby využít veškerou el. energii. Přebytečná el. energie se ukládá do baterií. V době, kdy už elektrárna nevyrábí, např. v noci, spotřebiče v domácnosti tuto uloženou energii využijí. Veškeré hodnoty o vlastní vyrobené elektrické energii můžete sledovat na svém počítači nebo telefonu, stačí mít připojení k internetu.

FOTOVOLTAICKÝ SYSTÉM S AKUMULACÍ PŘEBYTKŮ DO VODY

Přes den Vám fotovoltaická elektrárna vyrobí elektrickou energii, kterou můžete okamžitě spotřebovat.  Ne vždy se podaří vyrobenou energii využít a bylo by škoda přebytky pouštět do sítě, když si je můžete využít pro ohřev užitkové vody nebo si doma přitopit. Tímto způsobem zajistíte maximální využití vlastní vyrobené el. energie a ještě více ušetříte. Veškeré hodnoty o vlastní vyrobené elektrické energii můžete sledovat na svém počítači nebo telefonu, stačí mít připojení k internetu.

FOTOVOLTAICKÝ SYSTÉM SPOLUPRACUJÍCÍ S TEPELNÝM ČERPADLEM S AKUMULACÍ PŘEBYTKŮ DO VODY

Přes den Vám fotovoltaická elektrárna vyrobí elektrickou energii, kterou můžete okamžitě spotřebovat.  Ne vždy se podaří veškerou vyrobenou energii využít a bylo by škoda přebytky pouštět do sítě, když si je můžete využít pro ohřev užitkové vody nebo si doma přitopit. Využití přebytků výroby zajišťuje regulace mezi řídící jednotkou tepelného čerpadla a systémem FVE. Takto zajistíte maximální využití vlastní vyrobené el. energie a ještě více ušetříte. Veškeré hodnoty o vlastní vyrobené elektrické energii můžete sledovat na svém počítači nebo telefonu, stačí mít připojení k internetu.

OSTROVNÍ FOTOVOLTAICKÉ SYSTÉMY S AKUMULACÍ ELEKTŘINY

Ostrovní systémy, jsou fotovoltaické zdroje elektrické energie, které nejsou přímo připojeny k veřejné distribuční síti. Veškerá elektřina je získávána z fotovoltaických panelů. Pokud je výroba větší než spotřeba, ukládá se elektřina do akumulátorů. V případech, kdy není dostatek slunečního svitu, jsou spotřebiče napájeny z baterií. Díky tomuto systému budete mít elektřinu kdekoliv a kdykoliv bez ohledu na přítomnost distribuční sítě. Správně navržený systém je takový, kdy máte elektřinu v případě, když ji potřebujete.

x

Objednávka fotovoltaického systému

Aktuality

Ministr Hladík: Solární panel bude na každém domě

Solární panel má v budoucnu být na každém domě v Česku. Podle ministra životního prostředí Petra Hladíka je fotovoltaika nejen otázka úspor, ale především energetické soběstačnosti, bezpečnosti a ekologie. Ministr to uvedl v rozhovoru pro deník Hospodářské noviny...

Co lidi motivuje k investicím do fotovoltaiky?

Životní prostředí, úspory, touha po soběstačnosti i kutilství. Výzkumnice z FEL ČVUT zmapovaly motivace lidí, kteří investují do fotovoltaiky. Zdroj: S-Power 4 typy motivace Obliba fotovoltaických panelů v Česku roste. Jen za první pololetí letošního roku jich bylo...

Nová zelená úsporám se znovu otevře pro fotovoltaiku do 19. září

Po letní provozně-technické přestávce začne Státní fond životního prostředí ČR opět přijímat žádosti o investiční podporu pro domácnosti z oblíbeného programu Nová zelená úsporám. V úterý 19. září 2023 se příjem žádostí otevře pro vlastníky bytových domů a od úterý...

Obliba fotovoltaik výrazně změní českou energetiku

Růst obliby fotovoltaiky je tak vysoký, že pokud by se realizovaly všechny vydané smlouvy o připojení pro FVE, znamenalo by to téměř dvojnásobné zatížení přenosové soustavy oproti současnému stavu ve špičce. Pro stabilitu sítě to znamená velké riziko. Zdroj: E.ON...

Chcete se stát zákazníkem IGTech a začít šetřit?